Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Zawiera tekst:""70000,00 zł na wyposażenie w pomoce dydaktyczne dla szkoły podstawowej w Górznie w ramach rządowego programu laboratoria przyszłości"

Laboratoria Przyszłości to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. W ramach programu Miasto i Gmina Górzno otrzymała wsparcie finansowe w  wysokości 70 000,00 zł.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 10 grudnia 2021 r. (piątek)
o godz.11.00
w sali posiedzeń w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów, Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych oraz Komisja Skarg, Wniosków i Petycji.

Przewodnicząca Komisji  (-) Regina Lisińska

Przewodniczący Komisji  (-) Bolesław Wasielewski

Przewodniczący Komisji  (-) Jerzy Moszczyński

 

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 3 grudnia 2021 r. (piątek) o godz.11.00 w sali posiedzeń w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Spraw Gospodarczych i Rolnictwa.

Przewodnicząca Komisji    (-) Janina Majkowska

Przewodniczący Komisji    (-) Tomasz Stawicki

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE INFORMACYJNE W SPRAWIE PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE” (DOFINANSOWANIE DO WYMIANY ŹRÓDEŁ CIEPŁA I TERMOMODERNIZACJI) 

Informujemy, że 07 grudnia 2021 roku(wtorek) o godz. 1600, w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy w Górznie przy ul.  Rynek 1) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Pracownik urzędu przedstawi założenia programu oraz poinformuje o możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła oraz termomodernizację budynku.

Serdecznie zapraszamy!

Miasto i Gmina Górzno  otrzymała dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji i Nauki przedsięwzięcia pod nazwą "Poznaj Polskę" – Edycja 2021, na realizację krajowych wycieczek szkolnych o charakterze edukacyjnym.

Program "Poznaj Polskę" pozwala szkołom na uzyskanie dofinansowania wyjazdów m.in. do muzeów, miejsc pamięci, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Wsparcie może być przeznaczone na pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia uczestników wyjazdu.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 29 listopada 2021r. (poniedziałek) o godz. 13.00,
w Urzędzie Miasta i Gminy w Górznie w sali posiedzeń, odbędzie się XXX Sesja Rady Miejskiej.

Proponowany porządek obrad:

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 25 listopada 2021 r. (czwartek) o godz.12.30 w sali posiedzeń w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Przewodniczący Komisji

(-) Jerzy Moszczyński

MEU FADO czyli portugalski wieczór
Zapraszamy na pierwszy koncert po rewitalizacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie 27.11.2021r. godz. 17.00 - wstęp wolny

Koncert muzyki portugalskiej zatytułowany "Meu Fado" (tł. moje fado) oparty jest na dwóch filarach. Z jednej strony mamy utwory instrumentalne, pisane bezpośrednio na gitarę portugalską przez największych wirtuozów tego instrumentu : Carlosa Paredesa, Jose Nunesa , Casimiro Ramosa . Z drugiej zaś strony możemy posłuchać najpopularniejszych pieśni fado, wykonywanych już wcześniej przez wybitne postaci muzyki portugalskiej : Marizę, Anę Mourę, Amalię Rodrigues. Większość aranżacji koncepcyjnie oparta jest na charakterystycznym brzmieniu portugalskich zespołów grających muzykę fado. Wykorzystanie klawiszowego syntezatora pozwala jednak w wielu przypadkach zastosować nowocześniejsze rozwiązania harmoniczne i w konsekwencji uzyskać bardziej współczesne, niepowtarzalne brzmienie, doskonale wpasowujące się w klimat tej muzyki .

Od nowego roku nie będzie już można składać korekt dokumentów rozliczeniowych bez ograniczeń czasowych. Aby ułatwić klientom dostęp do kompleksowych informacji, toruński oddział ZUS organizuje specjalny dyżur telefoniczny w trakcie którego, będzie można zapytać o nowe zasady składania korekt dokumentów rozliczeniowych. Dyżur odbędzie się 18 listopada w godz. 10-12.00 pod nr tel. 502 008 491.
Przy telefonie zasiądzie Anna Jurgielska, Zastępca Naczelnika Wydziału Rozliczeń Kont Płatników Składek oddziału ZUS w Toruniu – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W ramach dyżuru telefonicznego będzie można zapytać m.in:

  • Od kiedy wchodzą zmiany odnośnie ograniczenia składania dokumentów do ZUS?
  • Za jaki okres będzie można składać korekty dokumentów rozliczeniowych?
  • Czy ZUS przewiduje możliwość złożenia korekt dokumentów rozliczeniowych do grudnia 2021?

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 5 listopada 2021 r. (piątek) przyjmowanie wniosków o wydanie dowodu osobistego oraz realizacja pozostałych czynności związanych z dowodami osobistymi możliwa będzie tylko do godz. 11.30 z powodu konieczności wdrożenia z dniem 7 listopada br. rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców.