Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Konkurs „ODKRYWCA 2014” to nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie turystyki. Wyróżnienie przyznawane za prowadzenie działań promocyjnych, realizowanych w kraju i zagranicą, które przyczyniają się do rozwoju turystyki i budowania pozytywnego wizerunku regionu. Konkurs wygrała Fundacja GEOLIFE, która w drodze głosowania internetowego oraz sms otrzymała 2215 głosów. Zdobywając pierwsze miejsce wyprzedziła Gminę Chełmno – Sołectwo Starogród (1422 głosy) oraz Bydgoskie Centrum Informacji (1124 głosy).

Fundacja GEOLIFE – członkowie fundacji to w większości lokalna społeczność, wdrażają nowatorską dziedzinę rozwoju turystyki na terenie miasta i gminy Górzno. Założyli oni w najbliższej okolicy około 1500 keszy, dzięki którym Górzno i województwo kujawsko-pomorskie zyskało wysoką rangę w ogólnoświatowej społeczności geocacherskiej. Ilość założonych u nas oraz na terenie całego województwa keszy, sprawia, że jesteśmy na pierwszym miejscu w kraju pod względem znalezień, co jednoznacznie przekłada się na ilość turystów odwiedzających nasz region. W ciągu ostatniego roku województwo kujawsko-pomorskie odwiedziło około 3000 geocacherów. Liczba ta obrazuje możliwości wzrostu w przyszłości ruchu w branży turystycznej.  

Geocaching – gra/zabawa o ogólnoświatowym zasięgu, kierowana do poszukiwaczy bez względu na wiek. Polega na zbieraniu skarbów przy wykorzystaniu odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego „keszem”) i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Ta innowacyjna forma turystyki uprawiana jest bez względu na porę roku i w każdym miejscu na świecie. Mając na uwadze stale wzrastającą liczbę „keszy” w porównaniu do liczby mieszkańców miasta i gminy Górzno, nie bez powodu jedno z najmniejszych miast w Polsce zyskało miano centrum i stolicy polskiego geocachingu.

 

 

First MEGA EVENT Poland 2013 – zorganizowane w Górznie w dniach 24 – 26 maja 2013 r., po raz pierwszy w Polsce – ogólnoświatowe spotkanie miłośników geocachingu. W pamiątkowej księdze Eventu, wpisało się 528 graczy, którzy przyjechali na spotkanie do Górzna w towarzystwie swoich najbliższych. Nasze miasto gościło w tym czasie graczy z takich państw jak: Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Litwa, Szwecja, Norwegia Finlandia, Anglia oraz Grecja. Ważnym argumentem w tym wydarzeniu był fakt, że organizacja First MEGA EVENT Poland 2013 w Górznie nie obciążyła budżetu gminnego, a środki  pokrywające organizację imprezy pochodziły z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego, jednostek jemu podległych oraz osób prywatnych.