Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” J. Piłsudski

Szanowni Państwo !

     W dniu dzisiejszym mija 102.rocznica powrotu Górzna do Macierzy (Niepodległej Ojczyzny). W dniu 18 stycznia 1920 roku Górzno odzyskało Niepodległość, czyli 433 dni później niż pozostała część kraju nie licząc Wielkopolski, Śląska, Mazur czy Pomorza.

Jesteście organizacją pozarządową i chcecie rozwinąć skrzydła?
Macie pomysł jak ze znajomymi zagospodarować czas wolny?

Mikrodotacje są dla Ciebie!

    Na zakończenie Roku Króla Batorego  w Górznie, odbył się towarzyski mecz z okazji 100 rocznicy pierwszego meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej, który rozegrany został 18.12.1921 r w Budapeszcie (Węgry - Polska 1:0).
 
 Mecz rozegrały drużyny dziewcząt:
UNIFREEZE GÓRZNO (trener Grzegorz Bała) i PRAGA WARSZAWA (trener Marek Anglart).

Podopieczni Dziennego Domu Pobytu w Górznie oraz Fundacja WERWA serdecznie zapraszają rodziny, znajomych oraz mieszkańców Gminy Górzno na Kolędowanie z WERWĄ w piątek 28 stycznia o godz. 15:00 w Dziennym Domu Pobytu w Górznie, przy ul. Leśnej 12.

    W końcówce ubiegłego roku 2021 wydana została broszura autorstwa Wojciecha Kalinowskiego pt. "Chóry i zespoły muzyczne w Górznie w drugiej połowie XX wieku - FOTOWSPOMNIENIA".
Broszura ukazała sie dzieki wsparciu ze strony ks. kan. Stefana Maliszewskiego i byłego mieszkańca Górzna p.Marka Bieńkowskiego. 
Broszura wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców, byłych mieszkańców i turystów. Prócz treści zwiazanych z chórami i zespołami działajacymi w Górznie, jak również z okazji przypadającej 30 rocznicy powołania Diecezji Toruńskiej i Muzycznych Spotkań pod Krzyżem, jest duzo zdjęć ze zbiorów: p.Marii Kabat, Jacka Załuszniewskiego, Hanny i Krzysztofa Domerackich i wydawcy Wojciecha Kalinowskiego.
Wydawnictwo zostało wydane w takiej objętości oraz nakładzie, na jaki wystarczyło środków.. 
Dla osób zainteresowanych broszura jest jeszcze dostępna pod mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez messengera facebook - dzień dobry Górzno.
Ewentualne wsparcie dla promocji Górzna można wpłacać na konto parafii w Górznie nr 27 9484 1150 1301 0777 2013 0001.