Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Apteki ogólnodostępne, położone na terenie powiatu brodnickiego pełnia dyżury, umożliwiające dostępność świadczeń w godzinach nocnych 22.00- 8.00 oraz w niedzielę i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach 22.00-8.00. Dyżur apteki rozpoczyna się o godzinie 22.00 w dniu wskazanym w harmonogramie a kończy dnia następnego o godz. 8.00.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 7 grudnia 2018r. (piątek) o godz.13.00 w Zespole Szkół w Górznie odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych.

Przewodniczący Komisji

(-) Bolesław Wasielewski

  OGŁOSZENIE

      Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 10 grudnia 2018r. (poniedziałek o godz.11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbędzie się posiedzenie Komisji Spraw Gospodarczych i Rolnictwa.

Przewodniczący Komisji

(-) Tomasz Stawicki

  OGŁOSZENIE

 

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 10 grudnia 2018r. (poniedziałek) o godz.13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury  w Górznie odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów.

Przewodniczący Komisji

(-) Regina Lisińska

 

Na dzień przed mikołajkami zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy w GOK-u, podczas której odbędą się warsztaty dawnych zabaw, zdobnictwa i tańca - dla dzieci wraz z opiekunami.

Historia o Ptasim Weselu jest obecna w tradycji muzycznej całej Polski. Korzystając z różnorodności form – tańca, śpiewu, dawnych zabaw i technik tworzenia ozdób – przygotowujemy się do wesela Króla Ptaków. 
Kolorowe wycinanki wykonane w czasie warsztatów ozdobią drzewo życia. Dzieci przygotują dekoracje weselne, korony dla panny młodej i ptasiego króla. Poznają ptasie tańce – sroczkę, kokoszkę, przepiórkę i nauczą się kilku zwrotek „ptasiego wesela”. 
Na jego dworze znajdą dla siebie miejsce ptaki śpiewające, grajkowie, tancerze soliści i tańczący ptasi ludek. 
Będziemy także bawić się głosem naśladując ptasie zawołania, wzorując się na tradycyjnych przykładach poszukamy nowych „tłumaczeń” ptasiej mowy. 
Spotkanie jest podzielone na trzy części:
– taneczną: naukę tańców i zabaw
– plastyczną: wykonanie ozdób, 
– i wieńczący wszystko finał: koncert (do oglądania i słuchania) i zabawa taneczna dla dzieci, rodziców i muzyków razem radujących się na Ptasim Weselu.

Informujemy, że 1 grudnia br. , w godz. 9:00 - 14:00 w biurach powiatowych ARiMR odbędzie się Dzień Konsultacji dla wszystkich zainteresowanych możliwością założenia koła gospodyń wiejskich oraz ubiegania się o pomoc finansową.

Biura powiatowe są do dyspozycji chętnych uczestników spotkania, a wsparcie informacyjne zapewniają pełnomocnicy ds. kół gospodyń wiejskich, którzy wyjaśnią m.in. jak wypełnić dokumenty rejestracyjne i ubiegać się o dotacje na działalność.