Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

   13 lipca 2016 roku do Górzna przybyło 29 pielgrzymów z Gabonu, którzy w oczekiwaniu na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Papieżem Franciszkiem odwiedzają parafie diecezji toruńskiej. Grupa po przyjeździe do Górzna i zakwaterowaniu się w Internacie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich udała się do Kościoła parafialnego pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego na oficjalne powitanie przez Ks. Dziekana Stefana Maliszewskiego, Ks. Wikarego Artura Stachowskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Górzno Tomasza Kinickiego, wolontariuszy oraz licznie przybyłych mieszkańców Górzna. Ks. Proboszcz serdecznie przywitał pielgrzymów z Gabonu i życzył im głębokiego przeżycia duchowego podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Burmistrz  Górzna życzył wielu niezapomnianych wrażeń podczas krótkiego pobytu w Górznie. Na zakończenie oficjalnego powitania pielgrzymi z Gabonu wystąpili ze śpiewem chwalącym Boga.

Pielgrzymi z Gabonu

  Następnie goście z Afryki wraz z księżmi oraz gospodarzem Górzna udali się do siedziby GLPK na Rudzie. Pracownicy parku przedstawili krótką prelekcję dotyczącą przyrody i walorów krajobrazowych z naszego terenu. Pielgrzymi w siedzibie parku zjedli poczęstunek. Kolejnym punktem pobytu gości z Czarnego Lądu był wyjazd do Miesiączkowa, gdzie zapoznali się z historią oraz produkcją w chłodni „UNIFREEZE”. Po powrocie do Górzna pielgrzymi udali się do internatu SPSK na obiad. Po posiłku i krótkim odpoczynku pielgrzymi wraz z mieszkańcami Górzna uczestniczyli w kościele parafialnym we Mszy Św., po której niektórzy mieszkańcy gościli pielgrzymów w swoich domach. Wieczorem pielgrzymi wraz z mieszkańcami Górzna wzięli udział w apelu jasnogórskim podczas którego goście pięknym śpiewem chwalili Boga. W czwartek o godz. 9:00 w kościele parafialnym pożegnano pielgrzymów, którzy z Górzna udali się do Nowego Miasta Lubawskiego. Podczas pożegnania ks. z Gabonu podziękował księżom, Burmistrzowi oraz wszystkim mieszkańcom Górzna za gościnność, której doznali podczas pobytu w Górznie.