Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Zawiera tekst:""70000,00 zł na wyposażenie w pomoce dydaktyczne dla szkoły podstawowej w Górznie w ramach rządowego programu laboratoria przyszłości"

Laboratoria Przyszłości to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. W ramach programu Miasto i Gmina Górzno otrzymała wsparcie finansowe w  wysokości 70 000,00 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach programu Laboratoria Przyszłości Miasto i Gmina Górzno otrzymała od państwa wsparcie finansowe w  wysokości 70.000,00 zł na wyposażenie w pomoce dydaktyczne dla Szkoły Podstawowej w Górznie.
Dzięki otrzymanemu wsparciu zostanie zakupione nowoczesne wyposażenie dla  szkoły pozwalające każdemu uczniowie realizować w pełni swój kreatywny potencjał, nie tylko na lekcjach techniki, ale też innych przedmiotów, zajęć pozalekcyjnych czy kół zainteresowań.
W programie Laboratoria Przyszłości dofinansowanie otrzyma każda szkoła, która złoży wniosek. Łączna kwota dofinansowania to ponad 1 miliard złotych. Wsparcie obejmuje 100% wnioskowanej kwoty - nie jest wymagany wkład własny organu prowadzącego
Kwota dofinansowania jest zależna od liczby uczniów, uczęszczających do klas 1-8, którzy wpisani są do systemu SIO w dniu składania wniosku.
Szkoła do 100 uczniów - otrzyma maksymalnie 30 000 zł wsparcia
Szkoła od 101 do 200 uczniów - otrzyma maksymalnie 60 000 zł wsparcia
Szkoła od 201 do 234 uczniów - otrzyma maksymalnie 70 000 zł wsparcia
Szkoła od 235 uczniów - otrzyma maksymalnie 300 zł na każdego ucznia