Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

W dniach 18-19 października rozegrano  w Górznie po raz trzeci Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych. Do turnieju przystąpiło 14 drużyn reprezentujących samorządy z całej Polski. Sobota była dniem rozgrywek eliminacyjnych w trzech grupach. Grupę pierwszą zdominowali samorządowcy ze Skarszew wygrywając wszystkie mecze pokonując kolejno: Solec Kujawski, Gminę Cekcyn, Miasto Toruń oraz Starostwo Powiatowe z Wrześni po 2:0. Drugie miejsce zajęli siatkarze z Torunia, którzy po porażce z drużyną Skarszew pokonali pozostałe drużyny grupy pierwszej.

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym oficjalnym profilu Facebook

Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły: Gmina Cekcyn, Solec Kujawski oraz Starostwo Powiatowe Września. W grupie drugiej spotkały się zespoły organizujące turniej: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Górzna. Skład grupy drugiej uzupełniły drużyny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Miasta Płocka. Mecze w grupie drugiej były najbardziej zacięte i wyrównane. Trzy drużyny zdobyły po 5 pkt i o ostatecznej kolejności decydował stosunek setów. Najlepszy stosunek setów miała drużyna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 5:2. Drugie miejsce w grupie zajęli siatkarze z Górzna 5:5, trzecie samorządowcy z Krakowa 4:3. Na czwartym miejscu uplasowali się siatkarze z Płocka. Warto dodać, że reprezentacja z Górzna w meczu grupowym pokonała 2:1 drużynę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. W grupie trzeciej klasą dla siebie byli ubiegłoroczni zwycięzcy siatkarze Starego Pola zdobywając komplet 8 punktów. Zespoły Kamienia Krajeńskiego oraz Powiatu i Gminy Sępólno Krajeńskie zdobyły po 6 pkt i o kolejności decydował stosunek setów. W tym punkcie regulaminu lepszymi okazali się siatkarze Sępólna i z drugiego miejsca awansowali do niedzielnych finałów. Czwarte miejsce zajął Nowy Dwór Gdański a piąte Urząd Miasta i Gminy Września.

Niedzielne rozgrywki rozpoczęły się od meczów półfinałowych, w których spotkały się drużyny zajmujące w sobotnich rozgrywkach dwa pierwsze miejsca w grupach. Skarszewy pokonały Górzno 2:0, Miasto Toruń przegrało 0:2 ze Starym Polem a Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego pokonał drużynę z Sępólna Krajeńskiego 2:0. Zwycięskie zespoły awansowały do grupy, w której rozegrane zostały mecze o miejsca 1-3 a przegrani grali o miejsca 4-6. Przed meczami grupowymi o miejsca miał się odbyć mecz derbowy pomiędzy drużynami z Wrześni o miejsca 13-14. Urząd Miasta i Gminy z Wrześni oddał jednak mecz walkowerem i miejsce 13 przypadło Starostwu Powiatowemu z Wrześni. W grupie walczącej o miejsca X-XII Nowy Dwór Gdański pokonał Solec Kujawski i Płock po 2:0 a Solec Kujawski zwyciężył 2:0 Płock. Mecze o miejsca VII-IX zakończyły się następującymi wynikami: Cekcyn pokonał Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Kamień Krajeński po 2:1 a siatkarze z Krakowa przegrali 2:0 z Kamieniem Krajeńskim. W grupie walczącej o miejsca IV-VI znalazła się drużyna z Górzna. Po pierwszym meczu, w którym Górzno pokonało Toruń 2:1 apetyty gospodarzy wzrosły. W drugim meczu Toruń wygrał z Sępólnem Krajeńskim 2:1 i ostatni pojedynek pomiędzy Górznem a Sępólnem Krajeńskim decydował o kolejności zajętych miejsc. Niestety Górzno osłabione brakiem Burmistrza przegrało to spotkanie 0:2 i zajęło ostatecznie szóste miejsce. W przypadku wygrania choćby jednego seta Górzno zajęłoby czwarte miejsce. Wszystkie drużyny zdobyły po trzy punkty i o kolejności decydował stosunek setów a ten Górzno miało najgorszy. Czwarte miejsce przypadło więc zespołowi z Sępólna Krajeńskiego a piąte zajęła drużyna z Torunia. W ścisłym finale spotkały się drużyny Skarszew, Starego Pola i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W pierwszym pojedynku Skarszewy spotkały się ze Starym Polem. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i wszyscy twierdzili, że był to mecz o pierwsze miejsce. Mimo zwycięstwa Skarszew 2:0 spotkanie było bardzo wyrównane i trzymało kibiców w napięciu do ostatniego gwizdka. Następnie UM Woj. Kujawsko-Pomorskiego rozegrał spotkanie ze Skarszewami ulegając 0:2. W ostatnim meczu siatkarze z Torunia walczyli z drużyną Starego Pola o drugie miejsce w turnieju. Zdecydowane zwycięstwo 2:0 odnieśli goście ze Starego Pola i oni zajęli ostatecznie drugie miejsce. Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco;

1. Skarszewy
2. Stare Pole
3. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
4. Powiat i Gmina Sępolno Krajeńskie
5. Miasto Toruń
6. Urząd Miasta i Gminy Górzno    
7. Gmina Cekcyn
8. Kamień Krajeński
9. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
10. Nowy Dwór Gdański
11. Solec Kujawski
12. Miasto Płock
13. Starostwo Powiatowe we Wrześni
14. Urząd Miasta i Gminy Września

Najlepsze zespoły otrzymały Puchary  a pozostali uczestnicy statuetki ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Organizatorami turnieju byli: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta i Gminy w Górznie oraz Zespół Szkół w Górznie. Finansowego wsparcia udzielili: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Toruniu