Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Zapraszamy okolicznych rolników ,poszkodowanych w systemie sprzedaży płodów rolnych oraz wszystkie osoby zainteresowane na otwarte spotkania Agrounii zaczynamy konferencją prasową z udziałem mediów.
 28.01.2022r. godz 10.00 Rypin teren ROTR dawna spółdzielnia powiat rypiński
 
następnie dwa spotkania otwarte gdzie podejmiemy dyskusję na temat stanu rolnictwa w Polsce oraz obecnych jego problemów wraz z proponowanym planem naprawczym.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU RÓWNIEŻ SAMORZĄDOWCÓW. PROBLEMY SĄ WSPÓLNE.
 
28.01.2022r. godz 13.30  KUJAWY gm CIECHOCIN powiat golubsko-dobrzyński
28.01.2022r. godz 19.00  BOBROWO  GMINNY OŚRODEK KULTURY powiat brodnicki
 

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” J. Piłsudski

Szanowni Państwo!

     Dziś mija 77.rocznica wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej, która miała miejsce w mroźną niedzielę 21 stycznia 1945 roku. Górzno i okolice wyzwoliły wojska 65-tej Armii Czerwonej i Samodzielnego Korpusu Pancernego II Frontu Białoruskiego. Samo miasto w czasie wyzwolenia nie poniosło większych strat materialnych jak chociażby sąsiedni Lidzbark czy Brodnica. Radość trwała krótko. Sowieci nasze tereny traktowały jako „Germanię”, w której nie obowiązywało żadne prawo. Powszechne były rozboje, kradzieże i gwałty. Pod pozorem poszukiwania broni lub przynależności do jednej z grup narodowościowych tzw. „volkslisty” rozpoczęły się aresztowania i kierowanie do przymusowych radzieckich obozów pracy. Zaczęły się „nowe rządy” Polski Ludowej a potem PRL-u sterowane przez Moskwę, czyli „wpadliśmy z deszczu pod rynnę”.

Zakład Ubezpieczeń zaprasza na kolejne dyżury telefoniczne dotyczące Polskiego Ładu i związanych z tym zmian w zasadach naliczania składki zdrowotnej, emeryturach i rentach. Ekspertów będzie można również zapytać jakie zmiany nastąpiły w zasiłkach od nowego roku – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.