Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

W dniach 19-20 lipca odbył się w Górznie sportowo-rekreacyjny weekend. Atmosferę sportowego święta mieszkańcy Górzna odczuli już w piątek kiedy firma organizująca zawody LABO SPOT montowała na Rynku parking rowerowy oraz ustawiała kolorowe bramy i banery. Impreza rozpoczęła się w sobotę punktualnie o godz. 12:00 startem pięciu sztafet oraz duetu w kategorii niedowidzący. Pięć minut później wystartowali triathloniści do finału cyklu GARMIN IRON TRIATHLON.

 

FILM Z GARMIN IRON TRIATHLON GÓRZNO 2014

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z GARMIN IRON TRIATHLON GÓRZNO 2014

 

W finałowych zawodach wzięło udział 343 zawodników. Najlepszym na mecie okazał się Marcin Ławicki z Lubina z czasem 2:05:13, wyprzedzając Sebastiana Najmowicza z Olsztyna (2:10:38) oraz Jakuba Kuleszę z Jeleniej Góry (2:11:00). Wśród kobiet najlepszą była Małgorzata Szczerbińska z Malborka (2:19:29) przed Olgą Kowalską z Warszawy (2:21:09) oraz Anną Piorun z Kalisza (2:21:56). Wśród sztafet najlepszą okazała się  ekipa z Warszawy (Kolarski Team) w składzie: Jakub Goliniewski, Paweł Dembiński, Piotr Cypriański z czasem 2:05:53 (2 miejsce w klasyfikacji generalnej) przed drugą ekipą Kolarskiego Teamu: Monika Kurowska, Witold Serdakowski, Mateusz Syguła 2:30:18 (70) i sztafetą w której występował Burmistrz Górzna Robert Stańko (Robert Stańko, Marek Cebula, Antoni Mężydło) 2:32:26 (83). Na czwartym miejscu została sklasyfikowana sztafeta Samorząd Team, którą tworzyli Wojciech i Michał Rakowscy oraz Michał Rżeński 2:35:59 (100) a na piątym miejscu sztafeta w skład której wchodziły same panie: Małgorzata Kalisz, Sylwia Kobusińska i Małgorzata Kopczyńska 3:08:22 (266). Startująca w kategorii niedowidzących para Marcin Suwart/Jarosław Skiba z Poznania zajęła w klasyfikacji generalnej 80 miejsce z czasem 2:31:38. W klasyfikacji finałowej cyklu GARMIN IRON TRIATHLON zwyciężył Mikołaj Luft z Warszawy, wyprzedzając o 9 min. 29 sek. zwycięzcę  Górznieńskich zawodów Marcina Ławickiego i 27:00 Michała Majkę z LABOSPORT Team. Wśród pań najlepszą okazała się Małgorzata Szczerbińska z Malborka (zwyciężczyni również z Górzna) przed Joanną Susmanek i Olgą  Kowalską. Zwycięzcy cyklu otrzymali profesjonalne rowery triathlonowe wartości 23.000 zł każdy. Podczas finału cyklu obserwowaliśmy w rywalizacji triathlonistów z Górzna oraz powiatu brodnickiego. Dla najlepszych z naszego powiatu puchary ufundował i wręczył Senator RP Michał Wojtczak. Najlepszy wynik osiągnął Andrzej Sobiechowski (Brodnica) 2:32:43 wyprzedzając Grzegorza Barańskiego (Brodnica) 2:34:12 oraz Krzysztofa Górskiego z Górzna 2:45:58. Triathlonista z Górzna został też wyróżniony przez Burmistrza Ro0berta Stańko nagrodą finansową. Na zakończenie zmagań przeprowadzono konkurs wśród trzech wylosowanych triathlonistów, którzy ukończyli cztery zawody cyklu GARMIN IRON TRIATHLON (było ich 115) o nagrodę ufundowaną przez organizatorów (Renault Clio – wartości 44.000 zł). Szczęśliwym posiadaczem auta został Tomasz Pomierny z Lubina (33 na mecie w Górznie).

Jeszcze nie zakończyła się na Rynku ceremonia dekoracji najlepszych triathlonistów a już od godz. 17:00 na kompleksie boisk piaszczystych „Wisiałki” rozgrywki rozpoczęły pary siatkarskie w XI Nocnym Turnieju Siatkówki Plażowej 4xS. Nazwa turnieju 4xS pochodzi od inicjałów nazwisk współorganizatorów (Socha, Stefański, Skarżyński, Stańko). Do rywalizacji przystąpiły 32 ekipy siatkarskie w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii Junior rozgrywki przeprowadzono w czterech grupach eliminacyjnych, z których do ćwierćfinałów awansowały po dwa zespoły. Grupę A wygrał duet z Brodnicy Biront/Więckowski, grupę B Świniarski/Celmer, grupę C Mickiewicz/Łęgowska a grupę D Sznajder/Lewandowski. W ćwierćfinałach duet Biront/Więckowski pokonał parę Milewski/Gawryszewska 2:1, para z Górzna Czaplewski/Bojanowski przegrała 0:2 z duetem Świniarski/Celmer, duet Mickiewicz/Łęgowska przegrał z parą z Górzna Stańko/Borysiak 0:2 a para Kornacka/Paterewicz przegrała 0:2 z duetem Sznajder/Lewandowski. W pierwszym półfinale Stańko/Borysiak pokonali parę Biront/Więckowski a w drugim półfinale Świniarski/Celmer przegrali z duetem Sznajder/Lewandowski. Przegrane pary spotkały się w meczu o trzecie miejsce. Zdecydowane zwycięstwo odniosła brodnicka para Biront/Więckowski pokonując 2:0 parę Świniarski/Celmer. W wielkim finale po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku 2:1 Sznajder/Lewandowski pokonali Stańko/Borysiak. Kategorię open rozegrano również w czterech grupach eliminacyjnych. Grupę A wygrał duet Kwolek/Maziarek, grupę B wygrali Domżalski/ Szwęch. W grupie tej grały również dwie pary siatkarskie z Górzna Burmistrz Robert Stańko z Andrzejem Kaliszem z Chełmży oraz Marek Tylicki/Marta Świdzińska. Niestety nie udało im się awansować do dalszych gier. Grupę C wygrali Krynicki/Łokciewski a grupę D Bonisławski/Filipiak. W meczach ćwierćfinałowych Kwolek/Maziarek pokonali parę Kowalski/Bonisławski, Team Ignaciuk pokonał duet Domżalski/Szwęch, Kryński/Łukciewski pokonali duet Komoszyński/Kopeć a Bazarnik/Szczebiot przegrali z duetem Bonisławski/ Filipiak.  Mecze półfinałowe wygrali: Kwolek/Maziarek oraz Bonisławski/Filipiak. Kiedy już na dworze się rozjaśniało do meczu o trzecie miejsce przystępowały zespoły, które przegrały mecze półfinałowe. Duet Krynicki/Łukciejewski pokonał 2:1 Team Ignaciuk. W finale, który się zakończył o godz. 5:00 Kwolek/Maziarek pokonali duet Bonisławski/Filipiak 2:1. Ostateczna kolejność: 1. Kwolek/Maziarek (Płock), 2. Bonisławski/Filipiak (Augustów/ Wałbrzych), 3. Krynicki/Łukciejewski (Lidzbark Warmiński), 4. Janusz i Andrzej Ignaciuk (Hajnówka).

W międzyczasie na scenie przy hali sportowej od godziny 18:00 rozpoczął się sportowo-rekreacyjny weekend, podczas którego odbywały się gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, Zumba Latino fitness, pokaz sztucznych ogni, zabawa taneczna z zespołem ACTIV a jako gwiazda wystąpił zespół Babylon śpiewający covery grupy Boney M.

Niedzielne popołudnie było przeznaczone dla dzieci i ich rodziców. Od godz. 14:00 rozegrano zawody GARMIN IRON KIDS. Najmłodsze dzieci do lat 7 wystąpiły w raz ze swoimi rodzicami w biegu na 200 m. Dzieci w wieku 8-9 lat już samodzielnie pobiegły na 500 m a dzieci w wieku 10-11 lat na dystansie 1000 m. Dzieci starsze i młodzież rywalizowały w aquathlonie: 12-13 lat 100 m pływania i 1000 m biegu a kategoria wiekowa 14-15 i 16-17 lat na dystansach 200 m pływania i 2000 m biegu. Łącznie w zawodach dziecięcych wystartowało ponad 60 młodych adeptów sportu.

Imprezę zorganizowała firma LABOSPORT Polska wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Górzno a dofinansowali: Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd Miasta i Gminy w Górznie, Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno. Wśród sponsorów wspierających imprezę znaleźli się: GOTEC Polska, Socha Signage, Doradztwo Finansowe Janusz i Barbara Kożuchowicz, Marek Hildebrandt, Kowalk, BS Brodnica, Altermia, OEE Wilga, Unifreeze, Henri Lloyd, Fiszer, Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Benedykt Bojanowski, Dworek Wapionka, DT Partners, Lewiatan – J.J. Aranowscy, Przewóz osób E.R. Leśniewscy, Andrzej Dreśliński, A.Z. Pudełko, B. Jarzynka, Stacja Paliw JANKO J.Marulski oraz R.F. Rupińscy.

Organizatorzy składają szczególne podziękowanie za pomoc przy przeprowadzeniu zawodów strażakom OSP z Miasta i Gminy Górzno, Policjantom z Komisariatu w Górznie oraz z Komendy Powiatowej w Brodnicy oraz wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.