Powiatowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Brodnicy organizuje szkolenie uzupełniające w zakresie „Stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie”, które pozwoli nabyć uprawnienia do zakupu i stosowania środków ochrony roślin na okres 5 kolejnych lat.
Planowany termin szkolenia luty-marzec 2025r. na terenie gminy Górzno. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się pod numerami tel. 56 49 83 653, 723 692 588 lub osobiście w PZDR w Brodnicy; ul. Wczasowa 46. Koszt szkolenia – 150 zł.
Ponadto przypominamy o trwającym do 21 marca 2025 r. obowiązkowym szkoleniu dla beneficjentów ekoschematu Dobrostan zwierząt w zakresie „Metody ograniczające stosowanie antybiotyków w produkcji zwierzęcej”. Szkolenie jest dostępne całodobowo, a ze szczegółami można zapoznać się na stronach kpodr.pl i www.gov.pl/web/armir lub pod numerami tel. 52 386 72 19, 695 423 700.