Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

   W Górznie od 2 do 14 lipca, już po raz piąty, odbywa się Lato w teatrze. To program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który popularyzuje aktywne i twórcze działania teatralne podczas wakacji.

W tym roku w Gminnym Ośrodku Kultury dzieci i młodzież, na kanwie baśni H. CH. Andersena „Kalosze szczęścia” oraz własnych przemyśleń o tym, czym jest szczęście i czy za wszelką cenę należy do niego dążyć, tworzą scenariusz spektaklu. Podczas dwutygodniowych warsztatów uczą się elementów teatru cieni, pantomimy oraz teatru przedmiotu, by już w piątek, 13 lipca, zaprezentować widowisko mieszkańcom i turystom. Zapraszamy, spektakl zostanie pokazany dwukrotnie o 18:00 i o 20:00!

Ponadto prowadzimy codziennego "letnioteatralnego" bloga, z bieżącymi informacjami, postępami prac, zdjęciami... Adres: https://gokgorznolwt.blogspot.com/

Opis programu:

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski –17 organizacji pozarządowych i 23samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze,  mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej o programie na: www.latowteatrze.pl; www.facebook.com/programLatowteatrze

Wydarzenie to powstaje dzięki współpracy i wkładzie: Liceum Ogólnokształcącego w Górznie, Zespołu Szkół w Górznie, Zespołu Szkół w Gołkowie oraz Miejsko-gminnej komisji do spraw profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w Górznie działającej przy Burmistrzu Miasta i Gminy Górzno.