Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

IV Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych
Górzno 17-18.10.2015 r.

Czwarty Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych przeszedł do historii. W miniony weekend 17-18 października br. na hali sportowej w Górznie spotkało się 11 drużyn reprezentujących samorządy z całej Polski. Pierwszego dnia rozegrano mecze eliminacyjne w dwóch grupach. Grupę pierwszą zdominowali siatkarze Starego Pola, faworyci tegorocznego turnieju, którzy wygrali wszystkie mecze bez straty seta pokonując kolejno: UMiG Górzno, UM Rypin, Gminę Miasto Toruń, Powiat Brodnicki oraz UM Woj. Małopolskiego, który zajął drugie miejsce. O miejsce trzecie trwała zacięta rywalizacja pomiędzy zespołem z Torunia oraz Powiatem Brodnickim. Obie drużyny zdobyły po 8 pkt i o kolejności miejsc decydował stosunek setów. W tym elemencie o jeden set lepsi okazali się siatkarze z Torunia i awansowali do niedzielnych finałów. Pozostałe drużyny zajmujące miejsca 4-5 (Powiat Brodnica, UMiG Górzno oraz UM Rypin)

zagrali w niedzielę o miejsca 7-11. W drugiej grupie najlepszym zespołem okazał się UM Woj. Kujawsko-Pomorskiego zwyciężając wszystkich rywali w grupie. Drugie miejsce zajęli siatkarze Gminy Kamień Krajeński a trzecie Powiat Tczew. Te zespoły awansowały do niedzielnych finałów. Zespoły Sępólna Krajeńskiego oraz Gminy Koronowo uzupełniły drużyny walczące w niedzielę o miejsca 7-11. W niedzielnych meczach o miejsca 7-11 rewelacyjnie zaprezentował się zespół Starostwa Powiatowego w Brodnicy, który pokonał wszystkich rywali i zajął bardzo dobre jak na debiutanta 7 miejsce. Ósme miejsce przypadło drużynie Sępólna Krajeńskiego, która po porażce z siatkarzami z Brodnicy pokonała Gminę Koronowo oraz UMiG Górzno. Dziewiąte miejsce zajęli siatkarze Gminy Koronowo, dziesiąte UMiG Górzno a jedenaste UM Rypin. Wszyscy kibice czekali jednak na mecze finałowe z udziałem sześciu najlepszych drużyn. Los zrządził, że w ostatnim meczu turnieju spotkały się drużyny, które do tej pory odniosły same zwycięstwa. Faworytem spotkania był zespół z Starego Pola, jednak pierwszy set wygrali siatkarze UM Woj. Kujawsko-Pomorskiego i zanosiło się na sensację. Ostatecznie dwa kolejne sety wygrali faworyci i oni zostali zwycięzcami IV Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Pracowników Samorządowych. Ostateczna klasyfikacja IV Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Pracowników Samorządowych przedstawiała się następująco: