PITax.pl Łatwe podatki

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Przy pięknej pogodzie w sobotę 4 października rozegrano w Górznie po raz 15 Bieg po schodach. Impreza, której prekursorem był w 2000 r. ówczesny Redaktor Naczelny oddziału brodnickiego Gazety Pomorskiej Bogumił Drogorób zgromadziła w tym roku  63 miłośników biegania. W najmłodszej kategorii wiekowej wśród dziewcząt zwyciężyła Olga Żbikowska (Górzno) wyprzedzając Weronikę Słomińską (Fiałki) oraz Magdę Kwiatkowską (Górzno).

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców na podium stanęli: 1.Karol Aleksandrowicz  (Górzno Wybudowanie), 2. Michał Kruszewski (Szczutowo), 3. Patryk Lubiński (Górzno). Najliczniej obsadzona była kategoria klas IV-VI. Wśród dziewcząt najlepsza była Olga Wardowska (Miesiączkowo) przed Agatą Narodzonek (Górzno Wyb.) i Wiktorią Ostrowską (Górzno). Trzy pierwsze miejsca wśród chłopców zdobyli reprezentanci Górzna. Zwyciężył Jędrzej Kubećka przed Hubertem Lisińskim i Maciejem Bółkowskim. Najstarsza kategoria wiekowa miała do pokonania dwa etapy biegu. Oprócz schodów do Ośrodka Edukacji „Wilga”, które przebiegli również najmłodsi uczestnicy zawodów, musieli pokonać schody znajdujące się na ulicy Bożogrobców. Na podium wśród dziewcząt znalazły się reprezentantki Górzna. Zwyciężyła Lidia Komorowska przed Roksaną Sobiech i Martą Aleksandrowicz. Bardzo zacięty przebieg miała rywalizacja wśród chłopców. Klasą dla siebie był Tomasz Jędraszek, który uzyskał bardzo dobry wynik – 1:00:73 - 42:18 (I etap) i 18:55 (II etap) wyprzedzając  o 6:68 s. Krystiana Drumińskiego i o 8:92 s. triathlonistę z Górzna Krzysztofa Górskiego. Najlepsi zostali nagrodzeni przez Burmistrza Górzna Roberta Stańko pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Ciepłą grochówkę biegaczom ufundowało kierownictwo Ośrodka Edukacji „Wilga”