Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

Geoportal

sdm2016

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Apteki ogólnodostępne, położone na terenie powiatu brodnickiego pełnia dyżury, umożliwiające dostępność świadczeń w godzinach nocnych 22.00- 8.00 oraz w niedzielę i  inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach 22.00-8.00. Dyżur apteki rozpoczyna się o godzinie 22.00 w dniu wskazanym w harmonogramie a kończy dnia następnego o godz. 8.00.

Wyniki I-wszej edycji SLS "Wiosna 2017" zorganizowanych przez Zarząd Powiatowy LOK w Brodnicy pod patronem Burmistrza Brodnicy i Starosty Brodnickiego szkół gimnazjalnych przeprowadzonej w okresie od 18.03 do 08.04.2017r.

Wyniki zawodów (pdf)

Opiekunem sekcji strzeleckiej w Górznie jest Pan Jacek Kwas.

W powiecie brodnickim – także na terenach wiejskich – nie brak ludzi z ciekawymi pomysłami na społeczno-biznesowe inicjatywy. We Fiałkach oraz Miesiączkowie koło Górzna swoją działalność rozpoczną dwa nowe przedsiębiorstwa społeczne: spółdzielnia socjalna Natura oraz spółka non profit Wioska Mydlarska.

Spółdzielnia Natura została zarejestrowana 10 kwietnia 2017 r., Wioska Mydlarska – 21 kwietnia. Przygotowania do powołania nowych przedsiębiorstw społecznych trwały jednak od kilku miesięcy. W ramach ścieżki przygotowawczej przyszli pracownicy spółdzielni i spółki przeszli cykl szkoleń organizowanych przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej TŁOK oraz wspólnie z doradcą przygotowali biznesplan dla swoich firm. W przedsiębiorstwach dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych zatrudnienie znajdzie łącznie osiem osób.

Wioska Mydlarska to przedsiębiorstwo nawiązujące do lokalnych tradycji rzemieślniczych. „Pomysł na wioskę zrodził się ze znajomości historii miejsca i fascynacji naturalnie rosnącymi ziołami m.in. mydlnicą lekarską, oraz z pasji ekologicznej” – mówią twórcy wioski. Przedsiębiorstwo będzie oferować warsztaty mydlarskie, zielarskie, wyrób i sprzedaż olejów tłoczonych na zimno oraz mydła. Wioska dysponuje też food trackiem, którym zamierza obsługiwać lokalne festyny i imprezy plenerowe.