Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

   Z inicjatywy Pana Roberta Olkowskiego wiceprezesa Stowarzyszenia Pomocy Społecznej oraz Edukacji Prawnej i Finansowej „Wspólnota” we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórczej i Aktywnej Młodzieży „Pestka” w dniu 6 kwietnia 2017 r. w teatrze Baj Pomorski w Toruniu została zorganizowana akcja charytatywna „Podarujmy Iskrę Nadziei”. Akcja miała na celu między innymi zebranie środków finansowych na rehabilitację mieszkanki Górzna Oliwii Lewandowskiej. Dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, przykurczem zgięciowym obu kolan oraz stopą prawą końsko szpotawą porażenną. Obecnie wymaga stałej pomocy i specjalistycznej rehabilitacji.
    Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Pan Tomasz Kinicki. Zostały wystosowane listy intencyjne do firm i instytucji działających na terenie Miasta i Gminy Górzno o wsparcie, organizację darmowego transportu do Torunia, koordynację całej akcji.
Do akcji włączył się również Zespół Szkół w Górznie, który zbierał fanty na licytację podczas koncertu. Dodatkowo w szkole oraz wśród mieszkańców gminy prowadzona była akcja sprzedaży „cegiełek”, które jednocześnie były biletem wstępu na wyżej wymieniony koncert. Cegiełki zostały bezpłatnie wydrukowane przez jedną z toruńskich drukarni a rozprowadzone przez najbliższą rodzinę Oliwii. Podczas akcji również licytowane były przedmioty, z których dochód został przeznaczony na leczenie Oliwii. Po licytacji wystawiona została sztuka pn. Pinokio. Do pomocy w akcji włączył się także Proboszcz Parafii w Górznie, który wyraził zgodę na zbiórkę pieniężną przed kościołem w niedzielę palmową. Mieszkańcy Miasta i Gminy Górzno czynnie włączyli się w akcję.
 Akcja zakończyła się sukcesem, poruszyła serca ludzi dobrej woli. Jednocześnie składamy podziękowania pomysłodawcy akcji Panu Robertowi Olkowskiemu, współorganizatorom oraz wszystkim darczyńcom za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.

fg